Powrót żaluzji aluminiowych

Żaluzje aluminiowe to flagowy produkt lat 90. Niegdyś jedyny na rynku, który osłaniał nasze okna przed nadmiernym nasłonecznieniem. Niestety żaluzje bardzo często były słabej jakości a ich estetyka pozostawiała wiele do życzenia. Nie możemy tego powiedzieć o dzisiejszych żaluzjach, które są eleganckie, nowoczesne a jednocześnie nie straciły swojej funkcjonalności. Rynek osłon okiennych przez lata bardzo się rozwinął, prezentując nam klasyczne rozwiązania ale w stylu na miarę XXI wieku.

Dzisiaj żaluzje to nie tylko ochrona przed słońcem ale również element dekoracyjnych naszych domów czy mieszkań. Szczególnie sprawdzą się u osób, które nie przepadają za firankami czy zasłonami. 

Wybór żaluzji jest naprawdę spory. Listwy (lamele) żaluzji występują w 3 rozmiarach: 16mm, 25mm / 50mm. Dzięki czemu mamy możliwość dopasowania ich do okien o różnej wielkości. 

Do wyboru mamy również 3 style: klasyczny, drewnopodobny i perforowany. Modelu klasycznego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Listwy drewnopodobne możemy skompletować z drewnianą górną rynną i pokrętłem do regulowania. Najbardziej nowoczesnym i nietypowym rozwiązaniem są żaluzje perforowane. Ich lamele (listwy) pokryte są dziurkowaną powierzchnią, przez którą delikatnie przenikają promienie słoneczne. Nie daję to całkowitego zaciemnienia jak w przypadku klasycznych żaluzji, nawet kiedy są opuszczone. Z pewnością sprawdzą się dla osób pracujących w domu, jest to również fajne rozwiązanie do biura. 

Żaluzje w Dekorol są robioną na wymiar, dzięki czemu możemy je dopasować do nietypowych okien. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *